Νιπτήρας επιδαπέδιος πέτρινος BORA Nero KARAG Ø40x90cm
![Νιπτήρας επιδαπέδιος πέτρινος BORA Nero KARAG Ø40x90cm Νιπτήρας επιδαπέδιος πέτρινος BORA Nero KARAG Ø40x90cm](https://eshop-faenza.gr/image/cache/catalog/feed_2/219005496-BORA-NR-1500x1500.jpg)
- Stock: Διαθέσιμο
- Κωδικός Προϊόντος: BORA-NR
Ο νιπτήρας BORA PRDG NERO είναι κατασκευασμένος από φυσική πέτρα και είναι προϊόν χειροτεχνίας και όχι μαζικής βιομηχανικής παραγωγής. Είναι βασικό χαρακτηριστικό της φυσικής πέτρας η παρουσία διαφορετικών αποχρώσεων, μικροοργανισμών ή οπών τα οποία δεν είναι "ελαττώματα" αλλά μέρος της φυσικότητας του προϊόντος. Για τον λόγο αυτό κάθε νιπτήρας είναι μοναδικός και διαφέρει σε χρώμα, σχήμα και μέγεθος.
Διαστάσεις: Ø400×900mm
Η καθαριότητα του νιπτήρα πρέπει να γίνεται αποκλειστικά με νερό ή με πολύ ήπια καθαριστικά ειδικά για για φυσική πέτρα με βάση το νερό. Η χρησιμοποίηση ισχυρών καθαριστικών μπορεί να καταστρέψει τον νιπτήρα σε σύντομο χρονικό διάστημα.
Είναι απαραίτητη η εφαρμογή ενός προϊόντος συντήρησης φυσικής πέτρας αμέσως μετά την εγκατάσταση του νιπτήρα και η εφαρμογή αυτή να επαναλαμβάνεται περιοδικά ανάλογα με την χρήση του.